Cuteberry Kennel

O nás

Cuteberry Kennel

 

Cuteberry je medzinárodne chránený názov našej rodinnej chovateľskej stanice, ktorý nám bol oficiálne priradený v roku 2009.

Venujeme sa chovu dvoch plemien, a to plemenu Bavlnka resp. Coton de Tuláar a plemenu Pyrenejský horský pes. Cieľom našej chovateľskej stanice je vychovať zdravých, typických jedincov a zachovať tak ušľachtilosť a krásu týchto plemien. Bývame na okraji mesta Komárno v rodinnom dome. Ideálne podmienky pre chov psov dopĺňa aj prírodné okolie.

K plemenu Coton de Tuléar sme sa dostali náhodou, keď sme sa rozhodli zaobstarať si malého interiérového spoločníka. Rozmýšľali sme nad plemenami ako havanský psík, bišoník atď., a pri zháňaní šteniatka sme natrafili na plemeno Coton de Tuléar. Naša slabosť pre chlpáčov bielej farby a úžasné povahové črty bavlnky za nás rozhodli. A tak sa u nás objavila Mimi celým menom Eimi Janus-Suzi. Okamžite si získala všetkých členov rodiny. Viac informácií o nej, jej výstavných úspechoch, plánovaných šteniatkach nájdete v sekcii Coton de Tuléar.

Pyrenejský horský psy si nás získali podobným spôsobom, len o niečo neskôr. Chceli sme psa, ktorý by bol zároveň strážcom domu a úžasným spoločníkom. Medzi dôležité kritéria patrila nekonfliktnosť a dobrý vzťah k deťom. Toto všetko pyreneják spĺňal a tak bolo rozhodnuté. Šteniatka sme sa dočkali týždeň pred Vianocami roku 2007. Snehová gula Henry, vlastným menom Rodentáli Talpas, sa u nás rýchlo zabýval a my sme začali rozmýšlať o parťákovi preňho. Pri hľadaní vhodného jedinca sme natrafili na úžasnú severskú krvnú líniu a tento rok k nám pribudol Pascino, Cubilon’s Pascal Parfait. Viac informácií o nich, nájdete v sekcii Pyrenejský horský pes.

Ešte by sme chceli spomenúť nášho prvého psíka, anglického mastifa, ktorý nás už opustil... Viac o ňom v sekcii V spomienkach.